“Fascynacja” – porywający kryminał, z którym warto się zapoznać

Miałem już wcześniej okazję zapoznać się z twórczością Adriana Bednarka. Także mniej więcej wiedziałem, czego mogę się spodziewać po tej powieści. Nie mam tutaj na myśli fabuły, ponieważ ta jest tajemnicą, zanim rozpocznie się czytanie. To raczej styl pisania i sposób przedstawiania bohaterów oraz wydarzeń jest tym, co charakteryzuje autora i właśnie z tego jest on znany czytelnikom. A jak wypadła na tle innych jego książek “Fascynacja” (https://www.taniaksiazka.pl/fascynacja-adrian-bednarek-p-1492962.html)?

Tylko dla osób o mocnych nerwach

Wysoki poziom poprzednich powieści zawsze jest dla pisarzy pewnym wyzwaniem, kiedy zabierają się za napisanie kolejnej. Nie tylko muszą sprostać oni wymaganiom czytelników, lecz także udowodnić samym sobie, że ciągle mają coś interesującego do zaproponowania. Na szczęście Adrian Bednarek to utalentowany autor doskonałych kryminałów, które wciągają i mrożą krew w żyłach. Dlatego też “Fascynacja” jest kolejną książką z wysokiej półki w swoim gatunku. Warto też wspomnieć, że jest to trzeci tom cyklu o Oskarze Blajerze – pisarzu, który odniósł niebywały sukces.

Wydawać się może, że wraz z popularnością idzie w parze beztroskie życie, a wszystko przychodzi bardzo łatwo. Tyle że jest to mylące, a sam Oskar jest tego najlepszym przykładem. Musi się on zmierzyć z samym sobą. Jego umysł opanowały myśli rodem z najgorszych koszmarów, a strach towarzyszy mu przez cały czas nie dając chwili wytchnienia. Na domiar złego mają miejsce tragiczne wydarzenia, które się z nim łączą. Na podstawie jego powieści nakręcono serial i samo to nie jest oczywiście powodem do zmartwień. Prawdziwym szokiem jest za to wiadomość, że zginęła aktorka grająca główną rolę w tym serialu. A to dopiero początek dramatu. Później spotyka to także inne, a wszystkie te wydarzenia są powiązane z jego powieściami – morderstwa są dokładnym odzwierciedleniem historii zawartych w jego książkach. Nic też dziwnego, że po piętach depcze mu policja, bacznie go obserwując.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Oskar przytłoczony własnymi myślami, strachem, tragicznymi wydarzeniami i obserwującą go policją jest na skraju wyczerpania i załamania. Możliwe, że jedynym jasnym punktem w jego życiu jest Luiza – kobieta, którą niedawno poznał i która wygląda podobnie do jego zmarłej ukochanej. Jest też jeszcze tajemnica brutalnych morderstw, którą musi rozwikłać, żeby ochronić siebie, Luizę, potencjalne przyszłe ofiary i w ten sposób pozbyć się też policji, która z coraz większym zainteresowaniem mu się przygląda. To powoduje, że Oskar zbiera siły, żeby pomimo trudności zapewnić sobie i innym spokój.

Ta rasowa kryminalna powieść przez cały czas czytania nie daje spokoju i ciężko się od niej oderwać. Fabuła jest tak intrygująca, że ma się ochotę jak najszybciej dostać na ostatnie strony książki, żeby poznać zakończenie. Po raz kolejny autor udowodnił, że ma potencjał do tworzenia tak emocjonujących thrillerów i kryminałów.